Hakkımda

ayhan dursun  Merhaba, Ben Ayhan Dursun

27.08.1966 Sivas ili Zara ilçesinde 5 çocuklu bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldim. 1966 yılında İstanbul Gaziosmanpaşa İlçesi Topçular Mahallesi’nde büyüdüm. Topçular İlkokulunda öğrenimimi tamamlayıp Gaziosmanpaşa ortaokul 1.sınıftan ayrıldım.

Gençlik yıllarımda tornacı, mobilyacı, kaynakçı,ayakkabıcı,mobilyacı vb gibi bir çok iş alanlarında çalıştım.1980-1985 yıllarında profesyonel olarak Kung Fu sporuyla ilgilendim.1986-1988 yıllarında Nallıdere Er Eğitim Alayı’nda er asker olarak göreve başladım.Seçmeler neticesinde Çavuş Eğitimi için ayrıldım ve dozer operatörü unvanında vatani görevimi Kırklareli’nde tamamladım.

Askerlik döneminden sonra konfeksiyonda düz makinacı ,overlokçu,reşmeci olarak çalıştım. 1989 yılında Maliye Bakanlığı’nda sınava girerek Genel İdari Hizmetler Kadrosu’nda çalışmaya başladım.

Eğitim hayatıma hep devam etmek istememden dolayı, çalışırken aynı zamanda Şehremini ortaokuluna dışarıdan kayıt yaptırarak eğitimime devam ettim.1991 yılında evlendim. Pınar ve Koray Bulut adında iki çocuğum var.

Ortaokul ve liseyi açıktan okuduktan sonra 2001 yılında yükselme sınavlarına girerek memur olmaya hak kazandım. Memuriyet hayatımda da eğitimime devam ederek, Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler ve Kamu Yönetimi alanlarından mezun oldum, Nişantaşı Üniversitesi’nde Sosyal Bilimler Alanında yüksek lisans eğitimi tamamladım. 2010 yılında ise tekrar yükselme sınavına girerek Uzman kadrosuna dahil edildim.

Kamu personeli olarak İstanbul, Mersin, Malatya illerinde çalıştım, 2012 Yılında Yüksek okul bitirdim ve Kurum sınavlarına katılarak Gelir Uzmanı Unvanına atandım,İstanbul’dan tayin talebime istinaden İzmir Foça Mal Müdürlüğü Tahsilat Servisi’nde Gelir Uzmanı görev yaptım ve halen Foça Savcılığı’nda Uzlaştırmacı ve Foça Mahkemeleri’nde bilirkişi olarak görev yapmaktayım.

01.08.2019 tarihinde emekli oldum.

Sahip olduğum belgeler;

  • Bilirkişilik sertifikası
  • Uzlaştırma Eğitimi Sertifikası
  • Emlak Danışmanlık belgesi
  • Tahkim Hakemliği Eğitim Sertifikası

*Halen Makadonya Vizyon Üniversitesi’nde Hukuk Fakultesi eğitimim devam etmektedir.